11.2.2025 Pilatespaikat on arvottu. Paikan saamisesta on lähetetty ilmoitus sähköpostitse. Mahdolliset peruutuspaikat arvotaan tähän arvontaan osallistuneiden kesken.
___________________________________________________
Virkkujen paljon toivoma pilates alkaa! Pilatestunnit pidetään torstaisin klo 15.15 – 16.15 aikavälillä 6.3.– 15.5.2025 (vappuna ei tuntia). Kymmenen kertaa kokoontuvan pilatesryhmän hinta on Virkkujen jäsenille 60 euroa. Virkkujen jäsenmaksu, 25 euroa, tulee olla myös maksettuna.
Osallistumispaikat arvotaan ilmoittautuneiden kesken. Ryhmään otetaan 15 henkilöä. Arvonta suoritetaan ma 10. helmikuuta. Voittajille ilmoitetaan paikasta sähköpostitse. Osallistu arvontaan vain, jos pystyt osallistumaan tunneille. Mikäli kiinnostusta on runsaasti voidaan perustaa myös toinen ryhmä, josta järjestetään oma arvontansa.
Leena Kallio on kokenut pilatesohjaaja, joka keskittyy ohjauksessaan erityisesti liikkeen laatuun. Leenan pilatestunnit auttavat muun muassa poistamaan kehon jännityksiä, vahvistamaan lihaksia ja ratkaisemaan lihastasapainoon liittyviä ongelmia. Leenan ohjaustyyli on rento ja yksilölliset tarpeet huomioiva. Pitkän ohjauskokemuksen ja jatkuvan kouluttautumisen ansiosta Leena osaa yhdistellä elementtejä mm. pilateksesta, syvävenyttelystä, kasvopilateksesta kokonaisvaltaiseksi kehonhuolloksi.
Tunnit pidetään Leena Kallion pilatessalissa, Varastotie 11, Seinäjoki. Liittymä on Fressin ja Etelä-Pohjanmaan katsastuksen välissä.
Tule mukaan ja koe pilateksen hyödyt itse!